Page 1
                        HOLYOKE ELK'S 8K CROSS-COUNTRY RACE
                    Holyoke Lodge of Elk's, Holyoke, MA
                      www.empireonerunningclub.org
                            DATE:   6/21/18
Place No.   Name                      Age Div/Tot  Div   Club       Time     Pace    
===== ===== ========================= === ======== ===== ========== =======  =====
    1   121 ARTHUR BESSE               45   1/13   M4049 CMS        30:34.3   6:09
    2   107 BRIAN RODOWICZ             31   1/10   M3039            31:11.5   6:17
    3  1131 ZACK PATNODE               29   1/9    M1729            31:32.0   6:21
    4   987 MATT ANTIL                 19   2/9    M1729            31:39.2   6:23
    5  1101 BLAKE DUFRESNE             14   1/3    M0116            32:38.4   6:34
    6  1100 CHRIS DUFRESNE             39   2/10   M3039            33:26.2   6:44
    7    88 MATT GEANACOPOULOS         30   3/10   M3039 WMDP       33:51.4   6:49
    8   875 DAN DROHAN                 22   3/9    M1729 EORC       34:32.3   6:57
    9   850 JOE NICHOLS                51   1/16   M5059 EORC       34:48.8   7:01
   10    73 GEOFFREY OLDMIXON          41   2/13   M4049 EORC       34:50.6   7:01
   11  1090 JOSEPH ORLLOWSKI           23   4/9    M1729            34:52.8   7:01
   12   569 DAVID ABBOTT               55   2/16   M5059 EORC       35:23.1   7:08
   13   176 DAVID HAUVER               36   4/10   M3039 EORC       35:44.4   7:12
   14  1130 EDWARD PARROT              48   3/13   M4049 GSH        35:46.0   7:12
   15   713 JEFFREY BERNASHE           44   4/13   M4049 EORC       37:14.1   7:30
   16   412 SARAH BIERDEN              48   1/10   F4049 EORC       37:27.2   7:33
   17   877 BRIAN ROY                  36   5/10   M3039            38:26.2   7:44
   18  1127 CHRISTOPHER REESE          56   3/16   M5059            38:26.7   7:45
   19   865 JORGE SOSA                 41   5/13   M4049 EORC       38:49.4   7:49
   20   260 MIKE MULLER                46   6/13   M4049            39:06.4   7:53
   21   769 AURORA KULIG                0                           39:08.4   7:53
   22   926 DANIEL MCNAIR              43   7/13   M4049            39:29.4   7:57
   23   224 AIMEE ST HILAIRE           46   2/10   F4049            39:29.7   7:57
   24  1128 THOMAS WITKOP              46   8/13   M4049 EORC       39:32.6   7:58
   25   126 ROSS HALKET                53   4/16   M5059            39:44.3   8:00
   26    54 TIMOTHY GAUDET             63   1/7    M6069 EORC       39:48.0   8:01
   27   931 JESSICALYN PEREPLYOTCHIK   43   3/10   F4049 EORC       39:49.9   8:01
   28  1136 JOSH GRAVEL-BLANDY         42   9/13   M4049            40:51.1   8:14
   29   345 KADEN GARVEY               12   2/3    M0116            40:58.6   8:15
   30    65 BEN FERRO                  36   6/10   M3039 EORC       41:03.5   8:16
   31    19 PETE CAMPBELLL             54   5/16   M5059 EORC       41:17.5   8:19
   32   206 JON CUNNINGHAM             41  10/13   M4049            41:23.2   8:20
   33   833 DARYL DELISLE              61   2/7    M6069            41:56.8   8:27
   34  1133 NOLAN HALL                 17   5/9    M1729            42:07.5   8:29
   35  1102 TRACEY DUFRESNE            45   4/10   F4049            42:19.4   8:31
   36   274 JOANN COSLELLO             48   5/10   F4049            42:29.8   8:33
   37    82 MIKE DUFFY                 66   3/7    M6069 SMAC       43:12.1   8:42
   38    45 WINSTON NUNES              69   4/7    M6069 GSH        43:39.9   8:48
   39  1121 BILL PENNINGTON            34   7/10   M3039            43:44.2   8:48
   40    11 BOB WALCZAK                57   6/16   M5059 EORC       44:07.9   8:53
   41   866 THOMAS SHEA                56   7/16   M5059 RYH        44:12.1   8:54
   42   899 JONATHAN MARRA             21   6/9    M1729            44:21.8   8:56
   43   951 PETER A. SLEPCHUK          31   8/10   M3039            44:23.1   8:56
   44   280 FINN GARVEY                10   3/3    M0116            44:42.7   9:00
   45   976 LORI JARRETT               39   1/6    F3039            44:47.3   9:01
   46  1134 NATE HALL                  44  11/13   M4049            45:16.2   9:07
   47     1 MARK BAILLARGEON           55   8/16   M5059 EORC       45:25.9   9:09
   48    16 KAREN HINE                 62   1/1    F6069 EORC       45:28.7   9:09
   49   309 JESSICA HUDSON             32   2/6    F3039            45:39.7   9:12
   50  1091 HARRY HAYWARD              52   9/16   M5059            45:45.7   9:13
   51   281 JENNA GARVEY               36   3/6    F3039            45:58.1   9:15
   52   212 ANDY LAUGHLIN              53  10/16   M5059            46:03.5   9:16
   53  1129 MATTHEW NICHOLS            24   7/9    M1729            46:08.0   9:17
   54   105 STEVEN GARDNER             43  12/13   M4049            46:11.6   9:18
   55   140 BRUCE COTE                 66   5/7    M6069            46:54.1   9:27
   56   981 DON TAUER                  52  11/16   M5059 EORC       48:24.9   9:45
   57   310 CHRISTINE SURRETTE         37   4/6    F3039            48:38.3   9:48
   58  1007 JANICE DASSO               52   1/2    F5059            48:56.5   9:51
   59   978 RYAN MCNAIR                30   9/10   M3039            48:56.6   9:51
   60   936 DEBBIE BORELLI             54   2/2    F5059            49:34.5   9:59
   61   858 STACEE CRANE               47   6/10   F4049            49:46.7  10:01
   62  1103 MICHAEL LLOYD              20   8/9    M1729            50:19.3  10:08
   63  1053 WILLIAM COTE               34  10/10   M3039            50:29.4  10:10
   64   889 RACHELL LLOYD              21   1/2    F1729            50:45.2  10:13
   65   846 PAUL GAY                   59  12/16   M5059            51:11.0  10:18
   66   845 JEFF GAWRON                51  13/16   M5059            51:11.0  10:18
   67   148 DON EDWARDS                55  14/16   M5059            51:11.9  10:18
   68  1017 JOHN HENDERSON             79   1/3    M7099            51:15.7  10:19
   69    62 GEORGE REYNOLDS            73   2/3    M7099            51:50.7  10:26
   70    48 AIMEE VARNEY               49   7/10   F4049 EORC       51:52.9  10:27
   71    74 STEPHEN RICHARDSON         57  15/16   M5059            52:00.3  10:28
   72  1119 SADIE WOOD                 18   2/2    F1729            52:07.2  10:30
   73   175 NICOLE MULLER              45   8/10   F4049            52:10.3  10:30
   74  1015 RICHARD GEFFIN             65   6/7    M6069 EORC       52:10.3  10:30
   75   439 JASON FURIONI              25   9/9    M1729            52:11.4  10:30
   76   977 JENNIFER CAPSHAW           40   9/10   F4049            52:41.2  10:36
   77    61 CHRISTINE LLOYD            49  10/10   F4049 EORC       53:47.6  10:50
   78  1135 GENE KURTZ                 63   7/7    M6069            54:20.2  10:56
   79    33 OLIVIA BISCHOFF            31   5/6    F3039 EORC       58:29.3  11:46
   80    99 DAN LYNES                  75   3/3    M7099 EORC       61:57.1  12:28
   81   874 JOE MISTERKA               43  13/13   M4049 EORC       62:05.3  12:30
   82  1132 LAUREN CREANZA             36   6/6    F3039            67:27.4  13:35
   83   138 JOHN PLATA                 55  16/16   M5059 EORC       88:22.0  17:47